جلسه استاندار اصفهان با نخبگان فرهنگی و اجتماعی شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدونشهر در جریان سفر دکتر مرتضوی استاندار اصفهان به شهرستان فریدونشهر جلسه ای به ریاست ایشان و با حضور آقای جانثاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری، دکتر محمد صالحی نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی ، آقای مهندس صفا فرماندار فریدونشهر و  نخبگان فرهنگی و اجتماعی شهرستان […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدونشهر در جریان سفر دکتر مرتضوی استاندار اصفهان به شهرستان فریدونشهر جلسه ای به ریاست ایشان و با حضور آقای جانثاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری، دکتر محمد صالحی نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی ، آقای مهندس صفا فرماندار فریدونشهر و  نخبگان فرهنگی و اجتماعی شهرستان برگزار گردید . استاندار اصفهان در جمع نخبگان فرهنگی اجتماعی شهرستان با اشاره به اینکه سفر های شهرستانی عموما یک روزه می باشد، متذکر شدند به جهت شرایط ویژه شهرستان فریدونشهر و نگاه ویژه مدیریت استانی به این منطقه این سفر شهرستانی دوروزه می باشد و با توجه به اینکه ازحدود چند ماه قبل و با تلاش فرماندار شهرستان مسائل و مشکلات موجود احصاء شده  و طی یک جلسه پنج ساعته جمع بندی صورت گرفته بود تصمیم گیریهای خوبی به جهت رشد و تعالی شهرستان فریدونشهر گرفته و در آینده اجرایی خواهد شد .دکتر سیدرضا مرتضوی در نشست با نخبگان این شهرستان بیان کرد: شورای اداری در شهرستان ها دیگر مانند گذشته شورای خواب نیست بلکه تلاش می شود با تعامل، همفکری و همکاری مدیران دستگاه های مختلف، مشکلات شهرستان که از قبل احصا شده مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری شود تا در نهایت مصوبات در دستور کار ستاد پیگیری مصوبات سفر قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: اجازه نخواهیم داد مصوبات سفرهای شهرستانی مورد غفلت قرار بگیرند. ممکن است برخی مصوبات نیاز به تامین اعتبار و پشتیبانی داشته باشند اما مصوبه ای از روی میز مسئولان و مدیران استان کنار نخواهد رفت.
استاندار اصفهان در خصوص حمایت از ورزشکاران شاخص شهرستان که از دغدغه های نخبگان شهرستان فریدونشهر بود، عنوان کرد: حمایت از ورزشکاران و نخبگان ورزشی از وظایف استان و دستگاه های مربوطه است؛ از طرفی نیاز است فعالان شهرستان استعدادهای ورزشی را دریابند و با همکاری و هم افزایی که در شهرستان اتفاق می افتد شاهد رشد و توسعه ورزش و روحیه قهرمانی باشیم.
دکتر مرتضوی در پاسخ به نگرانی نخبگان مبنی بر تهاجم فرهنگی ناشی از توسعه گردشگری، گفت: یکی از ظرفیت هایی که رسول مکرم اسلام (ص) برای ترویج دین مبین اسلام بهره گرفتند؛ ظرفیت گردشگری بود که با حضور در قبایل و گروه های مختلف افراد را به دین اسلام دعوت می کردند این نشانه اهمیت این موضوع است و فرصت هایی که می توانیم به دست بیاوریم را به ما یادآوری می کند.
استاندار اصفهان با تاکید بر سناریونویسی و فرهنگ سازی در حوزه گردشگری عنوان کرد: کار فرهنگی زمان می برد. اما همانگونه که که بزرگترها اوایل انقلاب پا به پای ما می آمدند تا مسائل را به ما تفهیم کنند باید به همین نحو عمل کنیم تا فرهنگ سازی به درستی شکل بگیرد.
دکتر مرتضوی اظهار کرد: باید برای هر کاری سناریو داشته باشیم اگر با این نگاه پیش برویم صنعت گردشگری می تواند به اقتصاد شهرستان و استان کمک کند از طرفی باتوجه به فرهنگ اصیل و غنی که در شهرستان وجود دارد می توان به گسترش فرهنگ منطقه امیدوار بود.
وی با تاکید بر فرهنگ کار جهادی در مدیران استان و شهرستان، عنوان کرد: به دستگاه ها تاکید کرده ایم تا بدانند در یک اردوی جهادی بی وقفه قرار دارند و باید قدر این فرصت را بدانیم و به بهترین نحو مشکلات مردم را سامان دهیم.
استاندار اصفهان با اشاره به تقویت فعالیت های مجاهدانه در مدیران و مسئولان، بیان کرد: فعالیت جهادی بایستی در چارچوب خود تعریف شود و زمانی که فعالیتی توسط گروه های جهادی شروع می شود به خوبی نیز به پایان برسد.
دکتر مرتضوی داشتن نظم و انضباط در کارهای جهادی را ضروری دانست و گفت: با هدف منظم و همسو کردن گروه های جهادی نگاهی در استان شکل گرفته تا گروه های جهادی را متمرکز کنیم و با سیاست گذاری های مناسب حرکت جهادی گروه های مختلف هم افزا باشد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدونشهر جلسه ای به ریاست آقای مهندس صفا فرماندار و با حضور آقای مهندس خدابخشی معاون فنی و ساخت و ساز راههای روستایی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان ، معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار و رئیس اداره راهداری شهرستان در محل دفتر فرماندار […]

۴ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدونشهر جلسه کار گروه اجتماعی ، سلامت و خانواده شهرستان به ریاست آقای کاظمی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور دیگر اعضاء برگزار گردید . تاکید بر برگزاری مجمع سلامت شهرستان ، شناسایی افراد فاقد اسناد هویتی ، شناسایی افراد بازمانده از تحصیل ، پیگیری در […]

۴ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدونشهرجلسه کارگروه اجرایی انتخابات شهرستان به ریاست آقای کاظمی معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرماندار وبا حضور دیگر اعضا برگزار گردید و پیرامون امور مربوط به انتخابات پیش روی تصمیم گیری لازم به عمل آمد .

۳ مهر ۱۴۰۲

  🔹 به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدونشهر صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی، بسیجیان و مسئولان شهرستان فریدونشهر با حضور مهندس صفا فرماندار و شورای تامین شهرستان صبح امروز در ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان برگزار شد.

۳ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هشت =