فرمانداری فریدونشهر
خانه
1396/01/29 برگزاری جلسه کار گروه آب ، خاک و کشاورزی شهرستان فریدونشهر
برگزاری جلسه کار گروه آب ، خاک و کشاورزی شهرستان فریدونشهر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدونشهر اولین جلسه کار گروه آب ، خاک و کشاورزی شهرستان در سال جاری به ریاست آقای اسدی فرماندار و با حضور دیگر اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید . آقای اسدی در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوع آب ،خاک و کشاورزی در شهرستان فریدونشهر یکی از اولویت های مهم مدیریت شهرستان را توجه به این بخش دانست و از لزوم تشکیل به موقع جلسات و اجرای مصوبات سخن گفت . ایشان خواستار توجه ویژه مسئولین به نوع کاشت محصولات کشاورزی و ارائه مشاوره در کشت های جایگزین شد . در ادامه جلسه پس از بحث و تبادل نظر مصوباتی به شرح ذیل تصویب گردید .

1- مقرر گردید پیگیری لازم جهت تحقق موضوع پرداخت خسارات وارده به محصولات کشاورزی در قالب بیمه محصولات کشاورزی به عمل آید .

2- مقرر گردید در بحث مسائل آبی شهرستان جلسه ای در محل استانداری اصفهان ودفتر معاونت با حضور مسئولین شهرستانی و استانی برگزار و ارائه راهکار گردد. 

3- مقرر گردید امور آب شهرستان با همکاری محیط زیست در خصوص خسارت های زیست محیطی ناشی از حق آبه رودخانه یلان و رودبار گزارش جامعی را تهیه و در جلسه بعدی ارائه نمایند .

4- مقرر گردید با توجه به برداشت کرفس در روستای کلوسه منابع طبیعی گزارش جامعی از وضعیت کرفس شهرستان و کاهش مشکلات موجود در سال های آتی تهیه وارائه نماید .

5- مقرر گردید مدیریت جهاد کشاورزی با توجه به وضعیت آبی شهرستان آموزشهای لازم به کشاورزان برای کاشت محصولات مناسب ارائه نماید .  

6- مقرر گردید با توجه به مشاهده مواردی از بروز بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در منطقه کلیه ادارات و ارگان ها مرتبط با موضوع همچون گذشته همکاری لازم را با شبکه دامپزشکی شهرستان داشته باشند .

7-  مقرر گردید با مساعدت شرکت آب منطقه ای به کشاورزان کنتور های هوشمند در چاه های کشاورزی نصب گردد.  

  

تعداد بازدید: 74
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal