فرمانداری فریدونشهر
خانه
1396/03/11 برگزاری جلسه کارگروه آب ، خاک وکشاورزی شهرستان فریدونشهر
برگزاری جلسه کارگروه آب ، خاک وکشاورزی شهرستان فریدونشهر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدونشهر جلسه کارگروه آب ، خاک و کشاورزی شهرستان به ریاست آقای اسدی فرماندار و با حضور کار شناسانی از سازمان آب منطقه ای استان و همچنین اعضای کار گروه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید . آقای اسدی در این جلسه با اشاره به اینکه در سال گذشته با توجه به محدویت بودجه دولت در بخش آبرسانی به مزارع کشاورزی شهرستان کار های بسیار خوبی انجام شده است به وجود آبهای مازاد منطقه که به حوزه آبریز دز و کارون سرازیر میشوند اشاره و خواستار مدیریت بهینه و استفاده از این آبها برای توسعه بخش کشاورزی شهرستان و رونق تولیدات کشاورزی در جهت رفع بیکاری شد . ایشان در بخش دیگری از سخنان خود از مسئولین استانی خواست نسبت به احداث سدهای ذخیره آب خصوصا سد نهضت آباد اقدامات لازم را انجام دهند . در ادامه جلسه پس از بحث و تبادل نظر مصوباتی به شرح ذیل به تصویب رسید .

1-   مقرر گردید به منظور پیگیری مطالبات کشاورزان خسارت دیده ناشی از حفر تونل چشمه لنگان جلسه ای در محل استانداری اصفهان با شرکت آب منطقه ای و جهاد کشاورزی تشکیل و تصمیم نهایی اتخاذ گردد.

2-   مقرر گردید به منظور تامین اعتبار پروژه آبرسانی به 20مزرعه خسارت دیده تونل چشمه لنگان اداره کل مدیریت بحران استان پیگیری لازم را به عمل آورد .

3-   مقرر گردید شرکت آب منطقه ای به منظور اتمام پروژه آبرسانی به 20 مزرعه شهر فریدونشهر و تحویل آب به کشاورزان پیگیری لازم را به عمل آورد .

4-   مقرر گردید جهاد کشاورزی در خصوص کشت موسیر در مزارع سیبک به عنوان الگوی دیگر روستاها اقدام نماید .  

5-   مقرر گردید کلیه ادارات مرتبط در خصوص جلوگیری از خسارت به منابع طبیعی همکاری لازم را با یکدیگر داشته باشند .       

تعداد بازدید: 57
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal